مواد غذایی که تمرکزتان را زیاد می کنند

3560
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

 

تمرکز شما را بالا ببرند، توجه ‌تان را افزایش دهند و ضمن تقویت سایر عملکردها مغزی به تقویت قدرت حافظه نیز کمک کنند
بدون تردید هرچه سن ما افزایش پیدا می‌کند بدنمان ناگزیر پیر و کهنه میشود اما خبر خوب این است که اگر رژیم غذایی خود را صحیح و براساس غذاهایی انتخاب کنید که هوش را تقویت می ‌کنند، می ‌توانید حتی در سنین بالاتر نیز از سلامت مغزی مطلوبی بهره‌مند باشید.
 
جنسینگ ، ماهی ، کافئین
در بین مواد غذایی مختلف و مکمل‌های گوناگون، گروهی از خوردنی‌ها هستند که می تواند تمرکز شما را بالا ببرند، توجه ‌تان را افزایش دهند و ضمن تقویت سایر عملکردها مغزی به تقویت قدرت حافظه نیز کمک کنند.
کافئین باعث افزایش هشیاری می شود
هیچ ماده غذایی نمی تواند باعث افزایش هوش شود . کافئین از جمله مواد غذایی است که باعث افزایش انرژی ،هشیاری و تمرکز می شود .مواد موجود در قهوه ، شکلات ها و نوشابه های انرژی زا باعث افزایش هشیاری می شود ، هرچند اثر آنها کوتاه مدت می شود .اما مصرف بیش از حد آن باعث عصبی شدن و ایجاد اضطراب می شود .
شکر
گلوکز به عنوان سوخت مغز مطرح است . سوخت و ساز بدن از کربوهیدرات ها و مواد قندی تامین می شود . نوشیدن یک لیوان نوشیدنی شیرین باعث افزایش حافظه کوتاه مدت می شود . با این حال باید توجه داشت که مصرف بیش از حد نوشیدنی های شیرین می تواند باعث اختلال در حافظه شود .
خوردن صبحانه ، سوخت مغزی را تامین میکند
آیا از خوردن صبحانه فرار می کنید ؟ پژوهش های انجام شده نشان میدهد که خوردن صبحانه باعث افزایش حافظه کوتاه مدت و میزان توجه می شود . دانش آموزانی که صبحانه می خورند در کلاس عملکرد بهتری به نسبت به دانش آموزانی که صبحانه نمی خورند از خود نشان می دهند .
پژوهشگران برخی از انواع مواد غذایی را که باعث افزایش سخت مغز می شود را چنین برشمردند : غلات دارای فیبر ، مواد لبنی و میوه ها .
باید توجه داشته باشید که نباید در خوردن صبحانه زیاده روی کرد زیرا پرخوری در صبحانه می تواند باعث کاهش تمرکز شود .
ماهی ، بهترین ماده مغذی برای مغز

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید