چگونه دانه های سرسیاه روی بینی رو در ۵ دقیقه رفع کنیم

606
graphicstock.com

روش های مختلفی برای درمان جوش های سر سیاه وجود دارد اما گاهی به دلیل طولانی شدن، دوره درمان خسته کننده می شود، در این بخش روش هایی را برای خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه بینی آورده ایم که بسیار راحت هستند و در خانه و در زمان کم می توانید این روش ها را برای رسیدن به هدف انجام دهید.

درمان های خانگی برای از بین بردن سریع جوش روی بینی

در زیر، درمان های ذکر شده، را امتحان کنید، و در برنامه روزانه زیبایی خود قرار دهید:

1.بخار بابونه و رزماری :

- Advertisement -

اولین درمان خانگی برای از بین رفتن جوش های روی بینی، یک حمام بخار خوب است این کار، مانند یک دارویی عمل میکند که باعث باز شدن منافذ پوست میشود که باعث می شود،اعمال مواد دارویی پس از آن، مستقیما به پوست شما دسترسی پیدا کند. بابونه، یک ضدالتهاب است، این در صورتی است که، رزماری می تواند عفونت را درمان کند که ترکیب آنها در بخار حمام، میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد ایده ی خوبی است، اگر این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.

برای انجام این کار به 5 فنجان، معادل الیتر آب، دو قاشق غذاخودی (30گرم) رزماری خشک شده، دو قاشق غذاخوری گل بابونه خشک شده(30گرم) نیاز است.اول از همه، آنها را داخل آب بریزید و سپس روی اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید، تا به مدت 5 دقیقه به جوش بیاید سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود و از بخار آن استفاده کنید و صورتتان را در مقابل بخورش قرار دهید ، فقط مراقب باشید که خودتان را نسوزانید!

یک حوله را روی سر خود بگذارید و اجازه دهید تا بخار، روی آن قسمت نگهداشته شود صبر کنید که این بخار جادویی، 2تا 5 دقیقه، کار خود را انجام دهد.

2.جوش شیرین و روغن نارگیل لایه بردار:

بعد از اینکه منافذ پوستتان ، توسط بخار حمام باز شد، در بهترین موقعیت هستید ، تا یک پاک کنندگی و لایه برداری عمیق روی آن انجام شود که در این مقاله، ما به شما پیشنهاد کردیم،که از ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل باهم استفاده کنید.زیرا روغن نارگیل پوست شما را تغذیه و مرطوب می کند و همین طور جوش های روی بینی شما را درمان میکند.

شما به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل(15میل)، یک قاشق چای خوری جوش شیرین(3گرم) ،نیاز دارید.این دو مواد را خوب، با هم مخلوط کنید، تا یک شکل خمیری به خود بگیرد و بعد به آرامی، روی بینی خود ماساژ دهید.اگر دوست دارید،میتوانید این ماسک را روی کل صورت خود نیز، اعمال کنید و در آخر صورتتان را با آب بشویید.

3.ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای :

اگر میخواهید، بینیتان را مرطوب کنید، بدون اینکه چرب شود، از ژل آلوئه ورا برای اول کار استفاده کنید، که رطوبت را در خود حفظ و از پوست شما محافظت می کند روغن درخت چای نیز، به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارد، باعث از بین رفتن جوش های بینی شما می شود.

شما به 3قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا(45گرم) و 6 قطره از اسانس روغن درخت چای نیاز دارید مواد را باهم ترکیب کنید، و در یک ظرفی که راه باز داشته باشد، بریزید و سپس روی پوست خود بمالید، فقط مراقب باشید که با چشمتان برخورد نداشته باشد.

4.ماسک ذغال سنگ و خاک رس :

اگر میخواهید که از شر جوش های روی بینی خود خلاص شوید، به ماسکی نیاز دارید، که آلاینده هارا از سطح پوست حذف کند و سم زدایی انجام دهد که ذغال سنگ و خاک رس بهترین عملکرد را در این زمینه ها دارند و خاک رس، به دلیل وجود مواد معدنی سموم را جذب میکند ذغال سنگ نیز یک پاک کننده قوی است و بعنوان یک لایه بردار هم عمل میکند پس مطمئنا ترکیب این دو مواد باهم، ترکیب فوق العاده ای را برای از بین بردن جوش ایجاد می کنند.

شما به یک قاشق غذاخوری خاک رس سفید یا سبز (15گرم) ،یک قاشق چای خوری ذغال سنگ آرایشی _بهداشتی (5گرم) و سه قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.اول از همه، این سه عنصر را با هم ترکیب کنید، فقط در نظر داشته باشید که از ظروف پلاستیکی یا فلزی استفاده نکنید، از شیشه، سرامیک و یا چوب استفاده کنید.باید یک ماسکی به دست آورید، که نه خیلی خشک، و نه خیلی تر باشد.ماسک را روی بینی خود بمالید، به مدت 15 دقیقه صبر کنید، تا خشک شود و در نهایت بشویید و مرطوب کنید.

با استفاده از ماسک های خانگی زیر از شر جوش های سر سیاه روی بینی خلاص شوید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای درمان جوش های سر سیاه

شما برای تهیه این ماسک به 3 سفیده تخم مرغ نیاز خواهید داشت که بصورت زیر از آنها استفاده خواهد شد :

1. اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان پخش کنیدسپس یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود .

2.دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود.

3.سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را قرار دهید. هنگامیکه سفیده های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد .

بعد از گذاشتن سومین سفیده تخم مرغ سپس دستمال را از صورتتان جدا کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید.

اگر این کار را چند بار در هفته بمدت 2 ماه تکرار کنید، از شر جوش های سر سیاه را حت خواهید شد.
از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با برگ چای سبز

چند قاشق چایخوری از برگ های خشک چای سبز را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید سپس این خمیر را روی بینی خود چند دقیقه مالش دهید و با آب گرم بشویید. این روش تمام آلودگی ها را از منافذ شما پاک خواهد کرد و اثر مثبتی بر پوست های چرب می گذارد. از این درمان 3 بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه رضایت بخشی یابید.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با ترکیب عسل و دارچین

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید سپس این خمیر به مدت 10 دقیقه مستقیما روی جوش های سر سیاه بگذارید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد و سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. چند بار درهفته این کار نتیجه بخش را انجام دهید.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با عسل

عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه برای این کار است،برای این کار عسل را روی جوش های سرسیاه بمالید، حدود 10 دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. این درمان باید چند بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد تا زمانیکه مشکل برطرف شود .

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با جوش شیرین

2 یا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم در آید . این خمیر را با استفاده از نوک انگشتانتان و با حرکات دایره ای، روی جوش های سرسیاه بمالید و صبر کنید چند دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این خمیر فقط 2 بار در هفته جوش های سرسیاه را بسرعت خشک می کند و صورت شما را عاری از جوش نماید.

ماسک خمیر دندان

مواد لازم:
خمیردندان ساده
مسواک
آب
ظرف مناسب
طرز تهیه:
برای تمیز کردن نقطه‌های سرسیاه روی بینی درون یک ظرف مناسب مقداری خمیر دندان ریخته و آن را با مسواک کمی هم بزنید تا حالت سفتی ان از بین برود.
سپس برای رقیق شدن آن چند قطره آب به آن بیافزایید.
پوست بینی را با آب ولرم بشویید تا لایه چربی و یا آرایش روی ان پاک شود.
مسواک را به خمیر دندان آغشته کنید و تمام قسمت‌های و جوش‌های سرسیاه روی بینی بکشید.
بگذارید خمیر دندان ۵ دقیقه روی پوست شما باقی بماند.
با یک پد مرطوب خمیردندان را از روی بینی پاک کنید.
با آب ولرم پوست بینی را بشویید و با یک حوله خشک کنید تا دیگر اثری از جوش‌های سر سیاه روی بینی نبینید.

ماسک خمیر دندان و نمک

خمیر دندان برای کاهش چربی پوست بینی و نمک برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست مفید است.
مواد لازم:
خمیر دندان یک قاشق چای خوری
نمک دریایی یک قاشق چای خوری
طرز تهیه:
برای تهیه این ماسک، خمیر دندان و نمک را با هم ترکیب کنید.
مواد را به آرامی بر روی بینی ماساژ دهید.
اجازه دهید مواد بر روی بینی ۵ دقیقه بماند تا خشک شود.
با آب گرم پوستتان را خوب بشویید.
۱ تا ۲ بار در هفته این ماسک را استفاده کنید.

ماسک جوش شیرین و آب

جوش شیرین برای خنثی کردن pH بالای پوست شده و کثیفی، چربی و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.
مواد لازم:
جوش شیرین ۲ قاشق غذاخوری
آب ۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه:
جوش شیرین و آب را با یکدیگر ترکیب کنید.
خمیر حاصل را روی جوش‌های سرسیاه بینی زده و ماساژ دهید.
پوست را با آب گرم بشویید و مرطوب کننده بزنید.
بیش از دو بار در هفته از این ماسک استفاده نکنید.

ماسک آب لیمو ترش و نمک

برای پاک شدن عمیق منافذ باز پوست تان از قدرت پاک کنندگی لیمو ترش و سایندگی نمک کمک بگیرید.
مواد لازم:
آب لیمو مقداری
ماست یک قاشق غذاخوری
نمک یک قاشق غذا خوری
عسل مقداری
طرز تهیه:
همه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید.
مواد ترکیب شده را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه با انگشتان خود روی جوش‌ها بمالید.
پوست خود را با آب گرم بشویید.

ماسک جوش شیرین و آب لیمو

جوش شیرین سبب از بین رفتن سلول‌های مرده پوست و انسداد منافذ و آب لیمو ترش نیز به بسته شدن منافذ باز پوست بینی کمک می‌کند.
مواد لازم:
پودر جوش شیرین ۱ قاشق غذا خوری
آب لیمو ترش نصف قاشق غذا خوری
طرز تهیه:
همه مواد را با یکدیگر ترکیب نمایید.
مواد ترکیب شده را بر روی بینی بمالید.
اجازه دهید ۵ دقیقه مواد بر روی بینی بماند تا خشک شود.
سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.
یک بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.
شما می‌توانید ماسک دیگری نیز با جوش شیرین تهیه کنید اینگونه که دو یا سه قاشق غذا خوری جوش شیرین را با مقداری آب گرم مخلوط کنید تا خمیری شود، سپس این خمیر را دو بار در هفته بر روی بینی با حرکات دایره‌ای بمالید و با آب گرم بشویید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید